ART'nin 6500 Referansa Ulaşma hedefi!

ART'nin 6500 Referansa Ulaşma hedefi!

ART yönetim kurulu üyesi sayın Emir Artar’la ART’nin gelişimi hakkında röpörtaj yaptık ve yeni gelişmeler hakkında fikir sahibi olduk.

Merhabalar Emir Bey, ART firması olarak geçtiğimiz günler içerisinde otomotiv sektöründe adınızdan daha fazla bahsettirmeye başladınız, bunun sebebi nedir? Sanırım yatırım içindesiniz ve yeni hizmetler sunmaya başladınız. Ayrıca şirket olarak da yeni binanıza taşınmışsınız, hayırlı olsun.

Evet, Ataşehir Ferhatpaşa’daki yeni binamıza taşındık teşekkür ederim. Öncelikle şuan çok büyük bir çaba ve gayret içinde olduğumuzu söylemeliyim haftanın neredeyse 7 günü uzun uzun mesai sarfetmekte ve çalışmaktayız, şu aralar bütün ekip arkadaşlarımızla beraber belli bir hedefe ulaşmak için fedarkarlık yapıyoruz. Buradan herkese teşekkürlerimi tekrardan iletiyorum. Emir Bey belli bir hedefe dediğiniz nedir ? Hedefimiz 2017 yılının sonunda Türkiye araç parkurunda yer alan bütün marka ve modellere dikiz ayna tedariğini sağlamak, bu kapsamda yurt dışı çalışma ortaklarımızla uzun uzun toplantılar ve ziyaretler aynı zamanda üretim parkurumuzda yatırımlar yapmaktayız. Dikiz aynası ürün grubunda sene sonuna kadar yaklaşık 6500 referansa ulaşmayı hedefliyoruz.

Bu 6500 referans ürünü neye göre söylüyorsunuz ve bu konu hakkında nasıl bir çalışma yaptınız ?

Evet bu durum hakkında yaklaşık 9 aydır ekibimizle araştırma içerisindeyiz. Aslında şöyle söyleyebilirim biz büyük bir AR-GE yaptık bu konu hakkında neredeyse gece gündüz Türkiye araç parkurundaki var olan dikiz aynalarını, dikiz aynasının üzerindeki sinyali, rezistansı, neredeyse bütün bileşenlerini araştırdık teker teker ve ayrıca hedef stok adetleri ve önceliklerimizi belirledik ve harekete geçtik.

Peki Emir bey büyük bir çaba sarfettiğinizi anlayabiliyorum fakat kusura bakmazsanız bir sorum olacak bu durumu nasıl kontrol altında tutmayı planlıyorsunuz 6500 referans büyük bir rakam ?

Evet haklısıınız, bu durumu kontrol etmenin kolay olmadığının en başından beri farkındaydız ama biz inandık ve başaracağız. Bu kapsamda bunun farkındalığında klasik yöntemlerdense daha kurumsal ve yenilikçi bir anlayışla yeni MIS sistemleri (Management İnformation Systems), MRP sistemleri(Material Requirements Planning) ve aynı zamanda depo otomasyonuyla hem muhasebemizi hem de sevkiyat bölümlerimizi entegre ettik ve geliştirdik, hem kendimiz için hem de müşterilerimiz için.

Bu mantalite genel olarak beraber kazanalım demek bu yüzden müşterilerimizle olan karşılıklı saygımız çok üst düzeyde diyebilirim. Nedir bunlar ?

Müşterilerimiz için daha kontrollü ve daha stabil bir sipariş ve teslimat süreci olması amaçlı daha önce otomotiv yedek parça sektöründe bu kadar profesyoneli yapılmamış bir B2B sistemi ve ayrıca internet sitemizde ürünler katagorisini geliştirdik. Müşterilerimiz artık bu B2B sistemimizden bizim onlara verdiğimiz kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapabilecekler ve buradan siparişlerini daha kolay bir şekilde verebilecekler. Aynı zamanda ne kadar zaman içinde ellerinde olacağı bilgisine ulaşabilecekler. Bu sayede müşterilerimiz siparişlerini daha düzenli ve kendilerine daha uygun zamana göre verebilecekler. Bunun amacı tamamen geniş ürün gamını daha iyi kontrol edebilmek ve ayrıca müşterilerimize daha kurumsal ve daha kaliteli bir hizmet verebilmektir. Bu sistemden ayrıca müşterilerimiz kendi cari hesap hareketlerini takip edebilecekler ve teslimat, sipariş takibi yapabilceklerdir. Aynı zamanda lojistik anlamada yaptığımız yatırımlarda var.Bu yatırımlar sayesinde daha hızlı ve hatasız bir teslimat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Anladım Emir Bey bunun sonuncunda yaratmak istediğiniz sadece büyümek mi veya nedir ?

Hayır sadece büyümek değil biz buna şöyle bakıyoruz; ‘’HEP BERABER EL ELE DAHA İLERİYE, DAHA İYİYE GİTMEK‘’

Yani ne demek bu ?

Biz şöyle bir imaj çizmek istiyoruz bizim müşterilerimiz bize demeliki bizim aynada problemimiz yok, her istediğimizi ART’den tedarik ederiz, problem yaşamıyoruz biz zaten Emir’le problem yaşamayız. Yani ayrıntıya inecek olursak her ne zaman ne isterlerse hemen tedarik etmeyi, herhangi bir problem yaşadıklarında her zaman kapılarını önünde veya telefonun ucunda olacağımızdan emin olmalarını istiyoruz. “Ayna tedariği konusunda hiç bir soru işareti ve zorluk çekmemelerini bütün isteklerinin gerçekleşebileceği bir imaj yaratmak istiyoruz. Yani biz bu sektörde ayna tedariği denilince gönül rahatlığıyla ART denmesini ve kafalarının rahat olmasını istiyoruz.”

Anladım Emir Bey gayet iddalı ve kendinizden emin konuşuyorsunuz. Gelelim yeni binanıza. Nerededir? Nasıl kullanacaksınız? Özellikleri nedir?

 Evet hayırlısıyla bu ay uzun zamandır kafamızda olan bir projeyi gerçekleştridik ve taşındık. Yeni binamız Ataşehir Farhatpaşa Seyit Nizam caddesinde yer almaktadır. Yani bizim sektörün bileceği şekilde söyleyecek olursam Ataşehir Kayışdağı YEDPA ticaret merkezine yakın bir konumdayız. Binamız iki etaptan oluşuyor şuan ilk etabına yerleşebildik digger kısmı hala inşaat hainde bittikten sonra yaklaşık toplamda 3500 metrekarelik bir kullanıma sahip olacak.Biz bu binada yönetim ve depo sevkiyat olarak kullanacağız.Herkese kapımız açık olduğunu belirtmek istiyorum. Emir Bey, ART hakkında gelişmeleri anlattınız ve açıkçası bu kadar güzel hedefleriniz olmasına ve yürüttüğünüz organizasyona saygı gösterdim. Bu güzel hedefinizde başarılı olacağınıza inanıyorum ve aynı zaman otomotiv yedek parça sektöründe böyle güzel hedefler olmasına ve aynı zamanda bu hedefleri böyle global ve krurumsal bir yapıyla yürütüyor olmanıza ilk öncelikle otomotiv sektörü adına sonrada kendim adıma ve ülkem adına sevindim.

Eklemek istediğiniz başka birşey varmı ?

Teşekkür ederim.Ben esas bu hedeflerimizin sizin tarafından beğenilmesine ve sizin aracılığınızla birilerine iletilmesine kendim adına sevindim. Bu güzel röportaj için size teşekkür ederim. Biz teşekkür ederiz Emir Bey bize verdiğiniz güzel bilgiler için. ART yönetim kurulu üyesi Sayın Emir Artar ile röportaj gerçekleştirdik ve ART’nin 2017 hedefleri hakkında güzel bilgiler edindik. Bu edindiğimiz bilgiler doğrultusunda ART’nin büyük bir gelişim içinde olduğunu ve aynı zamanda bu hedefleri doğrultusunda başarılı olacağına canı gönülden inanıyoruz.