Emir Artar Capital Dergisi Nisan Sayısında Şirketin Hedeflerini ve 2020 Yılını Değerlendirdi

Emir Artar Capital Dergisi Nisan Sayısında Şirketin Hedeflerini ve 2020 Yılını Değerlendirdi

ART COO’su Emir Artar Capital Dergisi Nisan sayısında şirketin hedefleri hakkında ve 2018 yılına dair değerlendirmelerde bulundu.

"HEDEFİMİZ GLOBAL BİR MARKA OLMAK"

Otomotiv sektöründe dikiz aynası ürün grubunda faaliyet gösteren ART COO’su Emir Artar, “Spesifik bir ürün gamında hizmet veriyoruz. Bu farklılığımızı yurt dışına taşıyarak dünya markası olma yolunda bir adım atmak istiyoruz” diye konuşuyor. ART oldukça genç bir marka. Beş yıl önce kurulan markanın amacı dünyada dikiz aynası konusunda global bir marka haline gelmek.

ART COO’su Emir Artar, dikiz aynası ürün çeşidini tek bir çatı altında toplayan dünyadaki çok az sayıda olan firmadan biri olduklarını söylüyor. Artar, “ART’nin amacı dünya üzerinde dikiz aynası konusunda globalleşen büyük bir marka olmadığının farkında olup bu amaç doğrultusunda ART markasını otomotiv sektöründe dikiz aynası ürün grubu konusunda global bir marka haline getirmek” diyor. Yeni kurulan ve her zaman gelişmekte olan bir şirket olduklarını belirten Artar, şirketinin geleceğe ilişkin hedeflerini şöyle anlatıyor;

“ART 2014 yılının Ağustos ayında kurulmuş olup daha önce yapılmamış dikiz aynası ürün çeşidini tek bir çatı altında toplayan dünyadaki çok az sayıda olan firmalardan bir tanesi. Türkiye pazarında müşterilerine çok geniş bir yelpazede ART markasıyla hizmet veriyor. ART’nin amacı dünya üzerinde dikiz aynası konusunda globalleşen büyük bir marka olmadığının farkında olup bu amaç doğrultusunda ART markasını otomotiv sektöründe dikiz aynası ürün grubu konusunda global bir marka haline getirmek.

“2018 VERİMLİ GEÇTİ”

ART olarak yeni kurulan ve her zaman gelişmekte olan bir şirket olduğumuz için 2018 yılı bizim için verimli geçti fakat bazı ekonomik ve politik problemler bu gelişmeleri belli bir oranda yavaşlattığını söylemek daha doğru olur. 2019 yılı bizim şirketimiz adına yeniliklere devam etme, inovatif iş, yönetim modelleri ve iş geliştirme yılı olarak devam edecek.

Cirosal büyümemizin yanında adetsel bazda da büyümeyi çeşitliliği arttırarak elde edeceğimizi düşünüyoruz. Otomotiv after market sektörü açısından 2019 yılı daha ince eleyip sık dokunulması, dikkat edilmesi ve tasarrufa gidilmesi gereken bir yıl olacak diye düşünüyorum.

“ÇOK SPESİFİK ÜRÜN ÜRETİYORUZ”

Dikiz aynası otomotiv sektörü için çok spesifik bir ürün grubu. Ayrıca üretim prosesi zor ve uzmanlık gerektiren bir ürün. Bu sebeple bu ürün grubunu geniş çeşitlilikle yapmayı başarmak herkesin yapabildiği bir konu değil. ART bu ürün grubunu en geniş çeşitlilikle tek bir çatı altında toplayan ve müşterilerine en hızlı şekilde tedarikini sağlayan dünya üzerindeki tek firma. Bu değer önermeleri ART markasını rakiplerinden bir adıma öne çıkarıyor. Önümüzdeki dönemde dijitalleşmenin katkısıyla entegre bir sistem oluşturarak “just in time’’ bir tedarik zinciri kurma hedefimiz bulunuyor. Bu sayede müşteri memnuniyetini, servis hızını ve kalitesini en üst düzeyde ve stok maliyetlerini en düşük seviyede tutmayı amaçlıyoruz. Ayrıca bir diğer yandan her geçen gün genişleyen ürün gamımız otomotiv sektörü için yenilikler sağlıyor ve bulunabilirlik konusunda müşterilerimiz için büyük bir değer sunuyor.”