Yedek Parça Dergisi Söyleyişi

Yedek Parça Dergisi Söyleyişi

ART Otomobil yetkililerinden İş Geliştirme Müdürü Sn. Ersan YALÇIN ve Satış Müdürü Sn. İbrahim KENDİGELEN ile Firmaları hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. Sorularımıza içtenlikle cevap veren Sn. KENDİGELEN’e ve Sn. YALÇIN’a YedekParça Dergisi olarak teşekkür ediyoruz.

Yalçın Bey Firmanızın faaliyet alanları hakkında bilgi verir misiniz?

Kendi markamız olan ‘’ART (Automotive Reflection Technologies )’’ ile Dış Dikiz Aynaları, İç Dikiz Aynaları,Kapı Kolları ve Kapı Kolçakları üretiyoruz. Kullanıcıya sunduğunuz ürün çeşitliliği hakkında neler söylersiniz?

Bu kapsamda Geleceğe yönelik planlarınız ve hedefleriniz nelerdir?

Ürün grubumuzu genişletmek ve Türkiye araç parkına daha geniş ürün gamında hitap edebilmek için uluslararası iş ortaklarımızla çalışmalar yürütüyoruz. Yakın zamanda Dış Dikiz Aynası ürün çeşidimizi ve Kapı Kolu ürün grubumuzu genişleterek 2017 yılında iş ortaklarımıza Ayna ve Kapı Kollarında çok daha geniş bir ürün gamında hizmet vereceğiz. İlerleyen süreçlerde otomobil diğer aksamlarına doğru ürün gruplarımızı genişleterek, ürün çeşitliliği, kalite ve servis olarak müşterilerimizin memnuniyetini üst düzeyde tutacağız.

Müşteri memnuniyeti ve bu bağlamda Kalite politikanızdan bahsedebilir misiniz?

Müşteri memnuniyeti bizim için sürekli birinci öncelik olmuştur. Markayı marka yapan markaya olan güvendir. Güven duygusunuda müşteri memnuniyeti besler. İşte bu nedenle ART OTOMOBİL olarak birinci önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti olmuştur. Art Otomobil Aş OEM ve OES tedarikçisi olarak kaliteden ve servisten asla taviz vermeden, ‘’ART ( Automotive Reflection Technologies )’’ markası altında tedariğini sağladığı ürünlerin tamamı ‘’E’’ Belgeli ürünlerdir.

İbrahim Bey ART Otomobil’in Satış pazarlama organizasyonunuzdan kısaca bahseder misiniz?

Art Otomobil A.Ş. Türkiye yedekparça sektöründe 25 Ana dağıtıcı ile her bölgede ürünlerinin dağıtım ve satışını koordine ederek, her noktaya ürünlerini ulaştırmak için gerekli pazarlama ve reklam çalışmalarına ağırlık vermektedir.

Peki; Marka bilinirliğini arttırmak için ne gibi faaliyetlerde bulunuyorsunuz?

Marka bilinirliğimizi yükseltmek için sektörün önemli dergilerinde markamızın tüketiciler nezdinde bilirnirligini arttırmak için reklamlar veriyoruz, promosyon çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca elimizdeki dataları kullanarak Perakendeci ve Servislere de tanıtım çalışması yapıyoruz. Yeni gelen ürün lansmanlarını ve kampanyalarımızı toplu mailler aracılığı ile tüm sektöre duyuyuroz. 2017’de pazarlama ve reklam çalışmalarımıza daha fazla bütçe ve zaman ayırarak bölgesel toplantılar organize edeceğiz ve ürünlerimizin satışını yapan en ufak işletmeler ile irtibatta olacağız , hizmet kalitemizi en üst seviyelere taşıyacağız. Art Otomobil Aş olarak ‘’e-fatura’’ya geçtik, tüm faturalandırmalar bayilerimizin muhasebe sistemine otomatik olarak kaydedilmekte, E-Arsivde saklanmaktadır. Bu çalışmalar şirket olarak kurumsal kimliğimize değer katmaktadır.

Son olarak firmanızın sektördeki konumu hakkında bilgi verir misiniz?

Şirket olarak sektörde bulunduğumuz konumun farkındayız ve bu konumun gerekliliklerini yerine getirmek için tüm kadromuz, uzman personellerimiz ile uzmanı olduğumuz Dikiz Aynaları ve Kapı Kolları ürün gruplarında söz sahibi olmaya devam edeceğiz.